KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15728506
*
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 oktober 2023
kl 20:18:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 08:56:43
1
600 kr
21/10 08:57:43
1
Vinnande bud
23/10 18:51:24
2
800 kr
23/10 18:51:24
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49
*
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Hjalmar Grahn
nr 1572 8506
Hjalmar Grahn
(1882-1949), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad. Olja på duk, bildmått: 54x44 cm, yttermått inklusive ram: 68x58 cm
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 08:56:43 | 1 | 600 kr |
21/10 08:57:43 | 1 | Vinnande bud |
23/10 18:51:24 | 2 | 800 kr |
23/10 18:51:24 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Hjalmar Grahn
Hjalmar Grahn, svensk bildkonstnär född i Kotka, Finland 1882, död i Stockholm 1949.Läs mer om Hjalmar Grahn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hjalmar grahn olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:49